Olejek rycynowy i najlepsze kosmetyki do olejowania włosów

Olejek rycynowy od lat nie schodzi z podium w kategorii pielęgnacji włosów. Jest znany od dziesięcioleci i wciąż – mimo popularności coraz nowszych i coraz bardziej egzotycznych olejków – nie daje się zdeklasować.

Nic w tym dziwnego, ponieważ jeśli chodzi o jego skład – olejek rycynowy jest niepowtarzalny. Jego głównym składnikiem jest gliceryd kwasu rycynolowego, zwanego inaczej rącznikowym (to drugie określenie pochodzi on nazwy rośliny, z której wytwarzany jest olejek rycynowy – rącznika pospolitego). Ten unikalny kwas ma właściwości powierzchniowo czynne, które pobudzają skórę głowy i cebulki, stymulując je i przyspieszając wzrost. Oczyszcza skórę, usuwa toksyny z włosów i blokuje ich wnikanie do wnętrza pasemek, a dodatkowo hamuje namnażanie się bakterii.

Oprócz omówionego, unikalnego kwasu tłuszczowego, w skład olejku rycynowego wchodzą również: kwas oleinowy z grupy omega-9, linolowy (omega-6), palmitynowy (omega -7) oraz stearynowy. Występują one w niewielkich ilościach, ale w połączeniu z innym olejkami zawierającymi owe kwasy (np. arganowym, kokosowym, winogronowym, kameliowym) olejek z rącznika pospolitego intensyfikuje ich działanie, dlatego najlepiej jest używać go w zestawieniu z innymi naturalnymi olejkami.

Olejek rycynowy – oprócz tego, że przyspiesza wzrost włosów i pielęgnuje skórę głowy, to dodatkowo dostarcza kosmykom dużą ilość witaminy E, zwanej witaminą młodości, a ponadto pielęgnuje kolor włosów, nie pozwalając im zblaknąć.

Szukając idealnych mieszanek do olejowania włosów, warto zwrócić uwagę na to, czy zawierają one ponadczasowy i niezastąpiony olejek rycynowy. Poniższe zestawienie prezentuje trzy najlepsze kosmetyki do olejowania włosów, które zawierają ten oryginalny olejek.

Nanoil – olejek do włosów niskoporowatych

"Nanoil low porosity" - olejek do włosówOlejek do włosów Nanoil jest najlepszym produktem stworzonym do olejowania włosów i skóry głowy. Działa na zasadzie dogłębnie regenerującej maski na włosy, bezpośrednio oddziałując na cebulki i pasma na całej długości i w ich wnętrzu. Olejek do włosów Nanoil zatrzymuje wypadanie włosów oraz przyspiesza wzrost. Dzieje się tak nie tylko za sprawą olejku rycynowego, ale – w głównej mierze – dzięki dwóm unikalnym składnikom pochodzenia roślinnego, które stymulują cebulki, sprawiając, że włosy zaczynają rosnąć gęstsze, mocniejsze, zdrowsze. W skład olejku Nanoil do włosów niskoporowatych (czyli grubych, ciężkich, pozbawionych objętości) wchodzi aż dziewięć wysokiej klasy naturalnych olejów: olejek sosnowy, kokosowy, arganowy, omówiony wcześniej olejek rycynowy, masło shea, olej marakuja, olejek babassu, olej monoi, masło cupuacu. Ich działanie wspierane jest przez dodatkowe składniki intensyfikujące wygląd włosów: panthenol o działaniu zmiękczającym i wygładzającym włosy, witaminę A i E oraz filtr UV.

Warto dodać, ze Nanoil jest ściśle dopasowany do struktury włosów, dlatego warto zapoznać się z ofertą firmy i wybrać jeden z trzech olejków Nanoil, do różnych porowatości włosów. Zajrzyj na nanoil.pl po więcej informacji!

Khadi Pure Ayurvedic Vitalising Hair Oil

khadi natural products vitalising hair oilOlejek do włosów Khadi jest oparty na ajurwedyjskiej recepturze, znanej i stosowanej od wieków przez mieszkanki Azji. Jego działanie opiera się na kilku wartościowych olejkach oraz indyjskich ziołach znanych od stuleci i cenionych jako idealne mikstury na porost i wzmocnienie włosów. Z tego względu Khadi Pure Ayurvedic Vitalising Hair Oil zawiera zioła bhringraj, brahmi oraz amlę, zwaną indyjskim agrestem. Są one macerowane w naturalnych olejkach odpowiadających za regenerację i ochronę włosów: oleju sezamowym, kokosowym, rycynowym, rozmarynowym oraz rzadko spotykanym oleju z nasion marchwi. Olejek do włosów Khadi należy aplikować na skórę głowy, pozostawić na kilka godzin, po czym dokładnie zmyć delikatnym szamponem. Regularnie stosowany zapobiegnie wypadaniu włosów i wzmocni je na całej długości. Jedynym mankamentem olejku jest jego zapach: bardzo intensywny i mało przyjemny.

Hollywood Beauty Castor Oil

hollywood beauty castor oilCastor Oil to produkt, który od kilkunastu lat wywołuje tyle samo zachwytów (jest w stanie znacznie przyspieszyć wzrost włosów), co dezaprobaty (ze względu na użyty w produkcie olej pozyskiwany z tłuszczu norek). Obrońcy zwierząt twierdzą, że nie wierzą w zapewnienia firmy, jakoby żadna norka nie ucierpiała podczas pobierania wspomnianego tłuszczu. Olejek jest wydany w formie gęstego masła, a w jego składzie znajduje się również bezkonkurencyjny olejek rycynowy. Castor Oil jest niezwykle wydajny: wystarczy odrobina, aby pokryć całe włosy i skórę głowy. Należy uważać, aby nie przesadzić z ilością nałożonego olejku, gdyż niezwykle trudno zmyć go z włosów. Fanki Castor Oil twierdzą, że jest on w stanie przyspieszyć wzrost włosów nawet o 5 cm w ciągu miesiąca. Jedno jest pewne: olejek do włosów Castor Oil dobrze pielęgnuje włosy i wzmacnia cebulki, a regularnie stosowany zapewnia efekty lepsze niż po jakiejkolwiek maseczce do włosów. Ochrania on również pasma przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz przed toksynami ze środowiska.