Babciny olejek. Dlaczego wciąż na fali? Garść faktów o olejku rycynowym

Ten pochodzący z Indii i rejonów Afryki olejek znany jest od dawna jako niemal uniwersalne lekarstwo na wszelkie dolegliwości. W czasach, gdy rynek nie obfitował w preparaty pielęgnacyjne olejek rycynowy stosowany był powszechnie jako kosmetyk wszechstronny. Można więc śmiało powiedzieć, że jest to globalny kosmetyk uniwersalny. A uniwersum olejku rycynowego jest tak gigantycznych rozmiarów, że zdaje się nie mieć końca. Oto najważniejsze zastosowania olejku rycynowego:

 1. Leczy trądzik i inne problemy skórne
 2. Zwalcza rozstępy,
 3. Złagodzi skutki poparzenia słonecznego
 4. Wyleczy liszaje
 5. Wyprasuje zmarszczki i linie mimiczne
 6. Genialnie nawilży skórę twarzy i ciała
 7. Zredukuje blizny
 8. Zdezynfekuje rany
 9. Pomoże włosom szybciej urosnąć.
 10. Wspomoże również odrost brwi.
 11. Zwalczy wszelkie infekcje skóry głowy
 12. Przyciemni włosy
 13. Rozprawi się z łuszczycą
 14. Pomoże w pielęgnacji skórek i płytki paznokcia.

W zależności od problemu olejek rycynowy (stosowany głównie w czystej postaci i bez rozcieńczania) można wmasowywać w poszczególne części twarzy i ciała, pozostawiać na noc, stosować punktowo, wcierać i spłukiwać wodą lub wykonywać przy jego użyciu masaż. Jedno jest pewne: cierpliwość się opłaci.

My podajemy rewelacyjny przepis na olejowanie włosów:

Kilka kropli olejku rycynowego wymieszaj z kropelką oleju kokosowego i migdałowego. Wetrzyj mieszankę w skórę głowy wykonując 15-minutowy masaż, oraz rozprowadź olejek na całych włosach. Teraz otul głowę ręcznikiem tworząc olejkom ciepły, tak przez nie lubiany kompres. Włącz dobry film, lub kilka odcinków lubionego serialu. Trzymaj mieszankę na głowie minimum godzine; idealnie byłoby zostawić ją na noc i dopiero rano umyć włosy szamponem, po czym wysuszyć i ułożyć jak zwykle. Powodzenia!